Area Mimarlik Dekorasyon San. ve Tic. Ltd. Sti.

Area Mimarlık Dekorasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. 2005 yılında Y. Mimar Deniz Doğan tarafından kurulmuş olup, mimari ve iç mimari konsept ve uygulama projeleri alanlarında hizmet vermektedir.

Profesyonel mimari kadrosuyla çoğunlukla turizm yapıları(otel, kayak merkezi, golf klübü vb), iş merkezi, konut ve fabrika binalarında, Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu, Asya ve Avrupa’da birçok ülkede tecrübe edinmiştir. Bunun yanında yeni proje konularına da kolaylıkla adapte olabilen bir yapıdadır. Ekibimiz farklı proje disiplinleri ile koordinasyonu sağlamış, büyük çaplı ve uluslar arası projelerde yer almıştır.

Amacımız , mimari veya iç mimari olmak üzere; konsept projeden, en detaylı şekilde uygulama projesine kadar her zaman yatırımcı ve müteahhidin taleplerine görsel, teknik ve iş programı açısından cevap vererek , profesyonel proje koordinasyonu yaparak, bütçe kontrolünü de sağlayarak en verimli şekilde proje hizmetini verebilmektir.

Firmamız tüm bu hizmetleri verirken, akademik yaklaşımı ile birlikte doğru mimari ve detay çözümlerini oluşturmaktadır.

 

Deniz Doğan

1974 doğumlu olan Deniz Doğan 1995 yılında YTÜ mimarlık fakültesinde Mimarlık Lisans programını bitirmiş, akabinde 1997 yılında Yapı Anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Linea Tusavul Mimarlık’ta edindiği 10 yıllık iş tecrübesinin ardından Area Mimarlık firmasını kurmuş, profesyonel ekibi ile özgün mimari faaliyetlerine devam etmektedir.

Bunlara paralel olarak Yıldız Teknik Üniversitesinde Öğretim görevlisi olup Yapı Elemanları ve Malzemeleri Bilim dalına bağlı olarak Proje Stüdyosu yürütmektedir.

Sn. Mimar Erdal TUSAVUL'a firmamıza vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı teşekkür ederiz.